Güneş Panel Temizliği

Sürdürülebilir, ekonomik, doğa dostu ve aynı zamanda temiz enerji kaynaklarından biri olan güneş enerji santrallerinden en üst düzeyde verim almak için düzenli aralıklarla yapılması gereken şeyler vardır. Güneş enerji santrallerinde yer alan güneş panellerinin belirli aralıklarla uzman kişiler tarafından temizliğinin ve bakımının yapılması enerji verimi açısından çok önemlidir. Güneş enerji santrallerinin bulunduğu çevrede daha fazla toza, kire maruz kalacağı fabrika, tesis varsa güneş panel temizliği daha sık aralıklarla yapılmalıdır.

 

Güneş enerji santralleri bulunduğu yer itibariyle daha fazla kirlenmesine sebep olacak çevresel etkenler olması durumunda 3 ayda bir, normal şartlarda da 6 ayda bir güneş panel temizliği yapılması enerji verimini olumlu yönde etkileyecektir. Güneş panel temizliği, işin uzmanı olmayan kişiler tarafından veya yanlış malzeme kullanılarak yapılacak olursa, panellerde tamiri mümkün olmayan zararlara neden olabilir. Bu yüzden, Güneş panel temizliği ve bakımı, zamanında profesyonel kişiler tarafından, doğru şekilde doğru malzeme ile yapıldığında güneş panellerinden elde edile enerji de maksimum seviyede olacaktır. Aynı zamanda paneller hem zarar görmemiş olacak hem temiz kalma süreleri daha uzun olacaktır.

 

Güneş Enerji Santralleri

Güneş Enerji Santralleri


 

Altay güvenlik olarak, sektörde hizmet sunduğumuz tüm alanlarda sizlere en iyi hizmeti sunmak için hiç durmadan çalışmaya devam ediyoruz. Tüm Türkiye’de, İstanbul’da Güneş enerji santrallerinin proje basamağından, güvenliğinin sağlanmasına, santralden en üst düzeyde verim alınabilmesi için güneş panel temizliği hizmetine kadar uzman ekibimizle sizlere profesyonel bir şekilde destek olmak için her zaman yanınızdayız.

 

Güneş panel temizliği hizmetimizi profesyonel ekibimizle, panellerden maksimum seviyede verim almanız için yurtdışından getirttiğimiz makinelerle saf su ile el değmeden yapıyoruz. Güneş panel temizliği gün içinde uygun zaman aralığında yapılması da çok önemlidir.

 

Paneller direkt güneş ışığına maruz kaldığı için, temizliği güneş ışınlarının az olup nispeten daha soğuk olacağı akşam saatleri veya sabahın erken saatlerin de yapılmalıdır. Soğuk panel üzerine sıcak su dökülürse paneller bir daha kullanılamaz.

 

Temizlik sırasında panele basıp yürünmesi gibi bir hata yapılırsa panelde çatlaklar oluşabilir. Bu durum, temizlikte veya yağmurda bu çatlaklardan su sızmasına neden olur. Sonrasında elektrik çarpması gibi ciddi hayati tehlikelere yol açabilir.

 

Sürdürülebilir enerji kaynaklarımızdan biri olan Güneş Enerji santrallerinden maksimum seviyede verim almak için, Güneş panel temizliği hizmetine ihtiyacınız olduğunda Türkiye’nin hangi noktasında olursanız olun uzman ekiple profesyonel hizmet alacağınız tek adres Altay Güvenlik olduğunu unutmayın.