yakın koruma eğitimi
«

Yakın Koruma Eğitimi

Türkiye’de birçok insan güvenlik hizmetlerine atılmak istemektedir. Güvenlik hizmetlerinin içerisinde birçok farklı alan bulunmaktadır ve eğitiminin bir miktar daha özelleşmiş olması ile yakın koruma öne çıkmaktadır.

 

Yakın koruma, insan hayatını korumakla yükümlü kişilerdir. Bu yüzden de yüksek beceriye ve profesyonelliğe sahip olması gereken kişilerdir. Yakın korumaların yüksek beceri seviyelerine sahip olabilmesini sağlayacak en önemli etkenlerden biri de elbette eğitim olacaktır. Bir yakın korumanın profesyonel anlamda iyi bir yakın koruma olabilmesi için iyi bir eğitimden geçmesi elzemdir. Yakın koruma eğitimi kişiye daha iyi iş imkanları da sağlayacaktır.

 

Türkiye’nin en iyi güvenlik şirketi olarak Altay Güvenlik, her türlü güvenlik hizmetinin vermesinin yanında, yakın koruma olmak isteyen kişilere de eğitim vermektedir.

 

nasıl yakın koruma olunur

nasıl yakın koruma olunur


 

Yakın koruma olmak için geçilmesi gereken bazı süreçler bulunmaktadır. Bu süreçlerin en önemlisi elbette eğitimdir. Eğitim, yakın koruma olabilmek için gerekli olan sertifikayı alabilmenizi sağlayacak olan yegane araç olacaktır.

 

Nasıl Yakın Koruma Olunur

 

Bu yüzden de ne kadar önemli olduğunu yeniden tekrar etmemize gerek yoktur. Eğer nasıl yakın koruma olunur diye merak ediyorsanız, Altay Güvenlik aklınızdaki sorulara yanıt alabileceğiniz yerdir.

 

Yakın koruma olmak için kişi 5188 sayılı kanuna uygun olarak özel güvenlik sertifikası almalıdır. Bunun için kişinin devletin düzenlemiş olduğu güvenlik sınavlarından gerekli olan puanı almalı, silahlı veya silahsız yakın koruma eğitimini tamamlamış olmalıdır.

 

Yakın koruma eğitimi almak isteyen bireylerin silahlı eğitimde 120, silahsız eğitimde ise 90 saat eğitim almış olması gereklidir.

 

Altay Güvenlik yakın koruma eğitimi kapsamında kişilere ilk yardım eğitimi, ileri sürüş teknikleri eğitimi, silahlar için gerekli bilgiler, atış eğitimi, patlayıcı madde eğitimi gibi birçok farklı eğitimi sunmaktadır. Bu eğitimleri vermekte olan eğitmenlerimizin her biri işlerinde profesyonel, tecrübeli ve becerikli kişilerdir.

 

yakın koruma

yakın koruma


 

Yakın koruma adayları silahlı yakın koruma olabilmek için eğitimden sonra atış becerilerini ölçmek adına teste girmektedirler. Bu testi %70 ve üzerinde başarılı sonuçla geçen kişiler
yakın koruma
olmaya hak kazanacaklardır. Altay Güvenlik tarafından alacağınız eğitim ile yakın koruma olma sürecinizin her anlamda kolaylaşacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

 

Yakın koruma eğitimi için Altay Güvenlik’e ulaşabilirsiniz.