Güvenlik Risk Analizi
«

Güvenlik Risk Analizi

Güvenlik riski değerlendirmesi nedir sorusu birçok insanın aklında olan bir sorudur. Güvenlik risk analizi, güvenlik uygulamalarının çok önemli bir parçasıdır. Adından da anlaşılacağı üzere işletmenizi veya mülkünüzü tehdit edebilecek potansiyel risklerin tespit edilmesini ve ortadan kaldırılmasını amaçlar.

 

Kimi zaman bu risklerin tamamen ortadan kaldırılması mümkün değildir, böyle durumlarda da ana amaç riskleri olabildiğince minimuma çekmektir. Güvenlik risk analizi, kuruluşunuzun güvenlik durumunu ölçmek ve işletmenizin anayasaya uygun güvenlik gereksinimlerine uyup uymadığını kontrol etmek için de yararlı bir uygulamadır.

 

Güvenlik risk analizi çok çeşitli şekillerde yapılabilmektedir. Bunları bazılarını sizlere şöyle sunabiliriz.

 

risk analizi

risk analizi

 

Sızma testi güvenlik risk analizi yöntemleri arasında bulunan bir yöntemdir. Bu yöntemle işletmenizin veya mülkünüzün güvenlik önlemlerinin ne kadar iyi çalıştığını görmek isteriz. Test, bir saldırganı veya tehdit potansiyeli olan bir kişiyi simüle etmeyi amaçlamaktadır. Saldırganı simüle etmek de ancak saldırganı iyi tanımakla olacaktır.

 

Altay Güvenlik tarafından verilen güvenlik risk analizinin öne çıktığı noktalardan biri de budur. 20 yıllık deneyimimiz sayesinde tehdit potansiyeli olan kişileri veya durumları tespit edebilme yeteneğimiz çok üst düzey hale gelmiştir. İstanbul güvenlik risk analizi denilince öne çıkan firmalardan olmamızı açıklayan temel nedenlerden biri de budur.

 

Risk değerlendirmesi güvenlik risk analizinde önemli aşamalardan biridir. Risk değerlendirmesi ile potansiyel riskler tespit edilir ve bunlara neden olan etkenler ortaya konulur. Güvenlik açığı değerlendirmesi bu adımla beraber yürütülür. Güvenlik açığı değerlendirmesi ile işletmenizin güvenlik önlemlerinin açıkları belirlenir ve bunlara çözüm aranır.

 

Güvenlik Danışmanlığı:

 

Elbette güvenlik risk analizi hizmetinin en önemli adımlarından biri de güvenlik önlemlerinin uygunluğunu tespit etmektir. Altay Güvenlik ile güvenlik seviyenizin gerekli standartlara uygun olup olmadığını rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Altay Güvenlik, güvenlik sektöründe öncü bir firma olarak sizlere gereken hizmeti verecektir.

 

güvenlik danışmanlığı

güvenlik danışmanlığı

 

Güvenlik risk analizi hizmetimiz İstanbul dahil pek çok yerde etkin halde sizlere verilmektedir. Ankara güvenlik analizi için bizlere ulaşabilirsiniz.

 

İhtiyacınız olan şey profesyonel bir güvenlik danışmanlığı ise Türkiye’nin en iyi güvenlik şirketi Altay yine sizlere yardımcı olmak için buradadır. Sizlere çözüm odaklı, deneyimli ekibimizin tecrübeleri ile harmanlanmış birinci sınıf kalite güvenlik danışmanlığı sunmaktayız.